Haber

Bilim Yayma Derneği başkanına engelli kadını istismar etmekten hapis cezası

İsmailağa cemaatine yakınlığıyla tanınan Uzlet İlmi Yayma Derneği lideri Alperen Sade’nin ‘zihinsel engelli acil servise cinsel saldırıda bulunmak ve intihara sürüklemek’ suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Buna göre mahkeme Sade’yi toplam 27 yıl hapis cezasına çarptırdı.

ÖĞRETMENLER SABAH OKULA GELİP AİLESİNİ ARADI

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre ED, 23 yaşındaydı. Yüzde 50 zihinsel engelli olan ED, çılgınlığı nedeniyle tek başına işe gidemedi. Büyükbabası ED’yi her sabah çalıştığı okula götürür, işten sonra da evine bırakırdı.

7 Mart’ta büyükbabası Acil Servis’i çalıştığı okula bıraktı. Ancak ED, okul yetkililerine “Sıkıldım” diyerek okuldan ayrıldı. ED okulun yakınında bulunan sosyal tesise doğru yürüdü. Burada bir bankta oturuyordu. O sırada ED’ye Alperen Sade geldi.

Sade ED’ye onu gezdirmek istediğini söyledi. Sade, ED’yi Çekmece’deki evine götürdü ve orada ED’ye tacizde bulundu. Sade daha sonra gece saat 01.00 sıralarında acil servisten bir alışveriş merkezinin yanındaki köprünün altından ayrıldı. ED, çalıştığı okula yürüyerek gitti, evini bulamayınca sabahı okulda geçirdi. Sabah okula gelen öğretmenler ED’nin ailesini arayarak durumu bildirdi.

ED yaşadıklarını kardeşine anlattı. Aile hemen polise başvurdu. ED’nin ifadesinin ardından polis, savcılığın talimatı üzerine çalışmalarını hızlandırdı. Günlerce takip edildi. Plaka takip sistemi ile MOBESE kayıtları kontrol edildi. Alperen Sade olaydan 10 gün sonra gözaltına alındı. Sade kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.

Sade, Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. Sade tutuklandı ancak ED olaydan 15 gün sonra yani 23 Mart’ta Pendik’te ailesiyle birlikte yaşadığı apartmanın 4’üncü katından atlayarak hayatını kaybetti.

menemen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu