Haber

EYT seçimden sonra kalacak mı? AK Parti iddialara yanıt verdi

AK Parti Sözcü Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan Çelik, milyonların merakla beklediği EYT hakkında da konuştu.

“Gecikme olmayacak”

EYT’nin seçimden sonra kalacağı iddialarına yanıt veren Çelik, “EYT meselesinde önemli olan siyasi iradenin ortaya çıkmasıydı, karar verildi. TBMM’nin çalışma takvimine göre sonuç çıkacak. Gecikme olmayacak. Seçimden sonraya kalacak söz meselesi değil.” dedim.

“EN GEÇ MART AYINDA BİTMİŞ OLACAĞIZ”

Çelik, sözlerine şöyle devam etti: “Bakanımız açıklama yaptı, şubatta en geç martta olur. Kendi takviminde yürüyor. İrade ortaya çıktı. Bakanımız da gerekli açıklamayı yaptı. bu çerçevede herkes mutlu olsun. Şubat en geç Mart’ta bitecek.”

“SEÇİM İÇİN BAZI TARİHLER KONUŞULUYOR”

Seçim takvimiyle ilgili de konuşan Çelik, “Seçim takvimi sorunuyla ilgili biraz geri çekilebiliriz ama bu erken seçim anlamına gelmeyecek. Aslında şu anda konuşulan birkaç tarih var. Bu kapsamda paylaşacağım. tarihi somutlaştırdığımızda sizlerle.Çok kısa süreli bir güncelleme olacak.” terimleri kullandı.

kiziloren-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu