Haber

Teleferiğin panoramik kabinlerinin üretimi başladı

50 yıllık hayalin gerçekleşeceği teleferik projesinde kullanılacak panoramik cam kabinlerin üretimine başlandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 50 yıllık bir hayali gerçeğe dönüştüreceği Kartepe Teleferik Projesi’nde çalışmalar sürüyor. Derbent ve Kuzuyayla’nın ortasında çalışacak teleferik hattında ulaşımı sağlayacak 10 kişi kapasiteli 73 kabinin üretimi İsviçre’de yapılıyor. Derbent’ten teleferikle Kuzuyayla’ya kadar dört tarafı panoramik camlı kabinlerde doğanın ve Sapanca gölünün eşsiz manzarasının tadını çıkarabileceksiniz.

 

73 KABİN HİZMET VERECEK

Teleferik hattının ilk durağı olan Derbent istasyonunun kaba inşaatı tamamlanmak üzere. Diğer istasyonda ise çalışmalar hızla devam ediyor. Derbent ve Kuzuyayla’nın ortasından çalışacak teleferik hattı 4 bin 695 metre uzunluğunda olacak. Sistem tek halatlı, sökülebilir terminal ve 10 kişilik kabinlerden oluşacaktır. 2 istasyonun yer alacağı teleferik projesinde 73 kabin hizmet verecek.

 

Saatte bin 500 yolcu taşınacak

Saatte 1.500 kişi kapasiteli teleferiğin kotlar arası mesafesi 1,90 metre olacak. Buna göre start korkunç bir 331 metre, varış yeri ise 1421 metre olacak. İki istasyon arasındaki mesafe 14 dakikada aşılacaktır. Vatandaşlar her iki istasyonun ortasından da eşsiz bir manzara eşliğinde yolculuk yapacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu