Haber

Afyonkarahisar’da Heyelan Faciası: Bir Kişi Hayatını Kaybetti

Heyelan felaketinin yaşandığı bölge böyle görüntülendi

Topraktaki çatlaklar ve yıkılan demir bariyerler, facianın boyutunu gözler önüne serdi.

Heyelanın izlerini silmek için başlatılan çalışma devam ediyor

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’da bir kişinin hayatını kaybettiği, bir kişinin de yaralandığı heyelan bölgesinde temizlik çalışmaları devam ederken, olayın meydana geldiği zirve alanındaki toprak yarıkları ve yıkılan demir bariyerler afetin boyutlarını gözler önüne serdi.

Afyonkarahisar-Denizli karayolu, Dazkırı ilçesine bağlı Sarıkavak köyünde meydana geldi. Sağanak yağmur sonrası meydana gelen sel ile heyelan meydana geldi. Zirvelerden akan tonlarca toprak karayoluna indi. Olayda, heyelana takılan 20 AV 423 ve 20 H 9427 plakalı iki araçta bulunan 4 kişi sıkıştı. Bölgede devriye görevi yapan jandarma ekipleri önce 20 AV 423 plakalı araçtan AB ve MAS’ı çıkardı. 20 H 9427 plakalı araçta sıkışan Nevzat Emer hayatını kaybederken yanındaki Zuliye Emer hayatını kaybetti. kendisine, yaralandı. Yaralılar daha sonra bölgeye gelen 112 acil servis ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Dazkırı Belediyesi, Çardak Belediyesi Karayolları Bölge Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Devlet Su İşleri ekiplerin yaptığı çalışma ile yolun trafiğe açılması için büyük çaba sarf etti. Gece saat 23.00’e kadar süren çalışmalarla yol trafiğe açıldı. Yaklaşık 7 saat trafiğe kapatılan yol, saat 23.00 prestijiyle açıldı ve trafik akışı normale döndü.

Bölgede başlatılan temizlik çalışmaları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu