Haber

Diş çekimi sonrası çocuğun ölümüne soruşturma!

10 Kasım Cuma günü ailesi, diş ağrısı şikayetiyle 5 yaşındaki Deniz Sönmez’i bir diş klinikleri zincirinin Hürriyet şubesine götürdü.

Çocuğa 4 dolgu ve 1 diş çekimi için anestezi yapıldı ve genel anestezi verildi. Anestezinin ardından odaya alınan minik Deniz’in ateşi çıktı.

Su isteyen Deniz’e su verildikten sonra küçük çocuk içtiği suyu geri aldı. Anne Elena Sönmez, 3 kez doktor aramasına rağmen ateş düşürücü reçete edilerek ambulans taleplerine olumsuz yanıt verildiğini iddia etti.

Daha sonra Deniz ve annesi onu eve gönderdi. Kısa bir süre sonra baba Aydın Sönmez eve geldiğinde oğlunun yarı baygın inleme sesleri çıkardığını duydu.

Baba Aydın, bunun üzerine çocuklarını Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne götürdü. Doktorların müdahalesine rağmen Deniz’in durumu ağırlaştı.

Entübe edilen küçük Deniz’in organlarının arızalandığı öğrenildi. 3 gün yoğun bakımda kalan Deniz, dün organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.

Aile, anestezi sırasında çocuğun burnuna takılan hava tüpünün geniz etini deldiğini ve ciğerlerine kan dolduğunu iddia etti. Hata bildiriminin ardından savcılık soruşturma başlattı.

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu