Haber

Meral Akşener, İYİ Parti’nin 6. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti

GÜZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 6’ncı yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Akşener, İYİ Parti milletvekilleri ve Cumhurbaşkanlığı üyelerinden oluşan heyetle Aslanlı Yol’dan Atatürk’ün mozolesine yürüdü. Akşener’in Atatürk’ün mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Akşener daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne giderek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı. Akşener not defterine şunları yazdı:

“Yüce Atatürk, Cumhuriyetimizi yeni yüzyıla taşımak için yüreğimizdeki büyük gururla karşınızdayız. Küçük yaşlardan itibaren verdiğimiz yeminin arkasında aynı sadakat, inanç ve aynı milli ruhla duruyoruz. Devletlerinizin 100 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti için ortaya koyduğu idealin, vizyonun ve yolun arkasındayız.” Haritanın izinde Türk milletinin demokratik milli yükselişini gerçekleştirme hedefine doğru yürüyoruz.

Bursa Nutku’nun bize yüklediği görev ve sorumluluğun bilinciyle 25 Ekim 2017 tarihinde kurduğumuz DÜZGÜN Partimiz, her taraftan sıkıştırılan aziz milletimiz için yeni bir yol, bir umut olmaya devam ediyor. vatanımız için, Cumhuriyetimizin değerleri için fedakar bir asker. Bize emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında üzerimize düşen büyük sorumluluğun bilincindeyiz. Milletimizin geleceğine göz dikenlerin karşısında nasıl dimdik ve dik durduysak, bundan sonra da aynı şekilde durmaya devam edeceğiz. Ülkemizde kalkınmanın, özgürlüğün, barışın, inancın ve adaletin tesisi için 6 yıl boyunca bir an bile yorulmadan çabalarımızı sürdüreceğiz. Çünkü biz gücümüzü mücadelenizdeki kararlılığınızdan, kararlılığımızı açtığınız yoldan ve gösterdiğiniz ideallerden alıyoruz.

Mübarek yürüyüşümüzün özü, sözü, yönü aynı olduğunu bir kez daha belirtmek isterim. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun. “Ne mutlu Türk olduğunu söyleyene.”

resadiye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu